נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כך תישמרו מלהיכנס למינוס

מינוס בבנק הוא נושא המעורר דאגה בקרב צעירים, מבוגרים ומשפחות. עם זאת, העובדה שבנקים מאפשרים להיכנס למינוס, גורמת לרבים להיות שאננים, אף על פי שלמינוס יש השלכות רציניות רבות.
כיצד תוכלו להישמר מלהיכנס למינוס ולהתנהל בצורה נכונה? כל זאת בהמשך.

 

כמה יעלה לכם המינוס?

רבים חושבים שלהיות במינוס הוא עניין פשוט, וברגע שתיכנס המשכורת הבאה- יהיה בסדר. זוהי מחשבה שגויה, וחשוב לדעת כי בנקים גובים ריבית גבוהה בגין סיכון, ולכן מצב בו נכנסת למינוס, עולה לכם כסף. כמה כסף? מינוס בבנק עולה בערך 80 ₪ בכל חודש, עבור 10,000 ₪ מינוס שיש לכם. ככל שהמינוס גדל, כך הסכומים יגדלו בהתאם. בנוסף, מינוס משפיע על דירוג האשראי שלכם.

 

BDI ודירוג אשראי

דירוג האשראי, הוא מספר בן שלוש ספרות שמחושב על פי דוח האשראי שלכם. ענף ההלוואות משתמש בהיסטוריות אשראי ודירוגי אשראי בכדי לקבוע אם הצרכן יוכל לקבל אישור לכרטיס אשראי, הלוואה או משכנתא. דירוג אשראי נמוך עלול להוביל לשלילת הלוואה או ריבית גבוהה יותר, כך שאם יש לכם היסטוריית אשראי בעייתית כגון תשלומים מאוחרים, מינוס, כשל בפירעון הלוואות ושימוש גבוה באשראי, יתכן שלא תקבלו אישור לאפשרויות אשראי בעתיד.

 

אז מה עושים כדי לא להיכנס למינוס?

  1. בדקו על מה אתם מוציאים כספים בכדי להבין מהן ההוצאות הגדולות ועל מה אפשר לוותר. מרבית האנשים לא תמיד יודעים על מה הם מבזבזים כסף, כך שמעקב אחר זרימת הכסף הוא חיוני. ראשית, תעדו כל הוצאה שלכם במשך תקופה או שחזרו על מה הוצאתם כסף בחודשים האחרונים באמצעות חשבון הבנק ופירוט כרטיסי אשראי.
    לאחר שהבנתם על מה אתם מוציאים כסף ועל מה אפשר לוותר, המשיכו לעקוב אחר הוצאותיכם. בדקו את פירוט כרטיסי האשראי והיו מודעים לדברים שרכשתם באותו חודש ודברים קבועים שאתם משלמים עליהם בכל חודש. בכדי להיות מחוברים באופן קבוע, היכנסו פעם או פעמיים בשבוע לפירוט העו"ש ופירוטי האשראי.
  2. אל תרבו בכרטיסי אשראי. כרטיסי אשראי עולים כסף, ומקשים על המעקב אחר ההוצאות, ולכן לא מומלץ להחזיק הרבה כרטיסים.
  3. רווחו את המרחקים בין הוצאות גדולות, בכדי שלא ליצור עומס, והשאירו מקום להוצאות קטנות או בלתי צפויות.
  4. היו בשליטה- הצלחתם לאזן את החשבון ולהגיע למצב בו החשבון שלכם ביתרת זכות? מצוין. המשיכו להיות מחושבים ומוכנים לכל מצב. יחסו לזכות של 5,000, 10,000 או אפילו 15,000 שקל כנקודת האפס, כך שאם תיפול עליכם הוצאה גדולה, לא תיכנסו למינוס.

יישום של הטיפים, יביא לשינוי של דרך החיים שלכם וימנע מכם להיכנס למינוס.
במקרי קיצון, אם אתם רואים שהמינוס מתקרב לכיוונכם, פנו להתייעצות לגבי BDI, בכדי לעצור את ההידרדרות אל המינוס.

 

מינוס

 

 

מינוס ראשית
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
עוד בנושא טיפים פיננסים
זהב טהור
האם רווחי להשקיע בזהב?

כשמדובר בהשקעה בזהב, יש הרבה דעות שונות. יש הסבורים שזהב הוא השקעה נבונה, בעוד שאחרים מאמינים שזה לא שווה

מחשבון
מה היא בקשה לתיקון שומה?

ניתן להגיש בקשה לתיקון שומה בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין סעיף 85. שומת המס מצביעה על גובה המס הנדרש לתשלום.