זה הכסף שלך ומגיע לך להנות ממנו!

מה זה החזר מס ולמי זה מתאים

בין אם אתם עובדים עצמאיים ובעלי עסק משלכם, ובין אם הנכם שכירים המקבלים תלוש משכורת מדי חודש, החזרי מס הוא נושא שכדאי לכם להכיר. כל כך הרבה אנשים עובדים בישראל זכאים לקבל בחזרה סכומים שנלקחו משכרם, וזכות זו אינה מנוצלת באופן מלא כשלרוב מדובר בסך הכול בחוסר מודעות. היכרות עם ענייני המס בישראל עשויה "לסדר" לכם החזר כספי נחמד בסוף השנה, וכמובן לסייע לכם בניהול מודע וחכם יותר של שכרכם בשנה הבאה ולהמשך דרככם התעסוקתית.

אם ברצונך שנבצע בעבורך בדיקת זכאות להחזרי מס ללא התחייבות - מלא את הפרטים הבאים:

מתי עלולות להתרחש טעויות בחישוב המס?

ראשית כל חשוב להבין כי המס של עובד שכיר לעומת עצמאי, אינו מחושב באותה הדרך ומכאן שגם הטעויות העלולות להתרחש בחישובי הסכומים של המס – יהיו שונות. טעויות בחישובי מס של שכירים הן נפוצות הרבה יותר, בשל העובדה הפשוטה שרובם אינם מסתכלים בתלוש המשכורת שלהם לעומקו, ולא שמים לב לסכום המס הנגבה מהם. עצמאיים לעומת זאת, אשר חייבים בדיווח חודשי או שנתי – בהתאם לסוג העוסק, פטור או מורשה – פחות "נופלים" בעניין הזה.

טעויות העלולות לקרות ושיובילו לקבלת החזרי מס, הן כאלה שנובעות מסיבות שונות ומגוונות, והן תלויות הן במצבו האישי של העובד (למשל חייל משוחרר הזכאי לנקודות זכות, יולדת בחופשת לידה ועוד), והן בשינויים תעסוקתיים שחלו אצלו כמו עבודה שאינה רציפה, אדם שעובד במספר משרות ולא ערך תיאום מס וכדומה. בשל הגיוון הרב בסיבות שעלולות להוביל לחישוב מוטעה של סכום מס ההכנסה הנגבה, מומלץ לערוך בדיקה אישית ממוקדת ומדויקת על מנת להבין:

  1. האם בוצעה טעות בחישוב המס אצל העובד, ואם כן – מה מקורה?
  2. מהם הסכומים שנגבו מעבר לסכום שאמור היה להיגבות?

לאחר הבדיקות המתאימות, ניתן יהיה להגיש בקשה מסודרת ולקבל אישור על הסכום המגיע לעובד, ובתום התהליך – העובד יקבל את ההחזרה המגיע לו, ישירות אל חשבון הבנק שלו.

 

האם מומלץ להגיש בקשה לקבלת החזרי מס באופן עצמאי?

כמו כל תהליך בירוקרטי בישראל, גם במקרה של החזרים הקשורים במס – אין ספק שסיוע מקצועי יכול לסייע בהפיכת התהליך לפשוט הרבה יותר. אמנם אין חובה כזאת וכל עובד יכול בהחלט להגיש בעצמו את הבקשה להחזר מס בעניינו, אבל לטובת מיצוי מלא של הזכויות מומלץ להיעזר במי שמבין ומתעסק בענייני מס באופן שוטף. מפתיע לגלות עד כמה ההליך הספציפי הזה של קבלת החזר מס – עשוי להיות פשוט ונוח לתפעול ולהבנה, וכמובן גם משתלם כלכלית.