נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה זה BDI שלילי ואיך מוחקים אותו?

BDI שלילי או בשמו השני חיווי אשראי מדבר על מצב רישום הנתונים שלכם בבנק ישראל. לפעמים הוא עלול להיות שלילי. במידה ואתם נמצאים במצב כזה או חוששים מהמצב הזה, הגעתם למאמר הנכון. כאן נסביר לכם מה פירוש חיווי אשראי בדיוק והאם ניתן למחוק BDI שלילי? במה זה כרוך למעשה? ומה המשמעות של המחיקה?

 

נתחיל בהסבר קצת אך מעמיק!

נתוני האשראי שלכם בעייתים, או שאתם חוששים שהם שליליים? איך קוראים לזה ומה ניתן לעשות עם זה? בעבר היו משתמשים יותר במונחים כמו רישום BDI שלילי, BDI או "נקודה אדומה" אבל היום המונח המקובל שנקבע על ידי בנק ישראל הוא: ״חיווי אשראי״ מונח זה מכיל בתוכו את כל הנושא של נתונים האשראי של האזרחים ולקוחות הבנקים. נתוני האשראי שלכם יכולים להיות מאד חשובים למספר מצבים בחיים, בעיקר בתחום דירוג האשראי, לכן חשוב שתדעו מה הסטטוס שלכם. במקרים מסוימים אפשר יהיה למחוק את הרישום מבנק ישראל. אך חשוב להבין מתי ואיך לעשות זאת.

 

רישום לא מוצדק עלול לקרות

תעודת הזהות הפיננסית שלכם חשובה מאד ולעיתים יכולה להכיל דברים שליליים. חשוב לדעת שבשל טעויות אתם עלולים לקבל רישום שלילי לא מוצדק, שלא מבוסס באמת על הנתונים שלכם. לכן חשוב מאד להיות ערים לנושא ולטפל בו כראוי במקרה הצורך. על מנת לבצע מחיקת רישום BDI שלילי בצורה יעילה שתוביל לתוצאות הרצויות, מומלץ לעבוד עם איש מקצוע מנוסה שמכיר את הנושא לעומק. איש מקצוע טוב ידע מתי ואיך לבצע את פעולת המחיקה ולהפריד בין תיקון נתוני אשראי לבין מחיקה מלאה של דוח ריכוז הנתונים.

 

האם כדאי למחוק BDI שלילי?

כל אנשי המקצוע המבינים בתחום יגידו להם שביצוע תיקוני מידע בחיווי האשראי שלכם הוא מאד חשוב, בעיקר סביב במקרים בהם אתם זקוקים לדירוג אשראי טוב. כתוצאה ממחיקת הרישומים שהשליליים דירוג האשראי שלכם יעלה. יש להמנע ממחיקה מלאה של דוח ריכוז הנתונים שלכם.

במצב כזה אתם תאבדו את כל הנתונים, החיובים והשליליים כאחד, תשארו בעצם ללא הנתונים החיובים שלכם. לכן ביצוע פעולה כזו ללא ידע מקצועי עלול לגרום לנזק משמעותי ובלתי הפיך. מומלץ לבצע התערבות בחיווי האשראי שלכם עם איש מקצוע מיומן ואמין שמכיר את הנושא לעומק וידע כיצד למחוק רק את הנותנים השליליים.

 

איך נכון לעשות זאת?

אכן מדובר בפעולה מורכבת ולכן יש קודם כל להבין מה המטרות שלכם, מה התוכנית הפיננסית שלכם ואיך למקסם את הנתונים שלכם כדי להשיג אותה. כדי לעשות זאת תצטרכו להגדיר מטרות וגם להבין לעומק את מצב חיווי האשראי שלכם.

לסיכום, פעילות ביטול BDI יכולה להיות מאד מורכבת ולכלול פרמטרים רבים. על מנת להבין את המצב שלכם לאשורו ומה אפשר לעשות, חשוב שתעזרו באיש מקצוע שיודע לקרוא את הנתונים. יחד עם איש המקצוע תוכלו לנתח את המצב ולבצע את הפעולה הנכונה ביותר שתתאים לנתונים, המטרות והמצב שלכם.

BDI שלילי

מחיקת BDI שלילי
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא פיננסים