נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מיחזור משכנתא – כל מה שלא ידעתם

לקחתם משכנתא? ישראלים רבים מחליטים לרכוש דירה באמצעות משכנתא – הלוואה שמסייעת להם להגיע להון הדרוש לרכישת דירה. למרות זאת, לקיחת המשכנתא היא לא עניין של "שגר ושכח". לאחר לקיחתה, אתם צריכים לעמוד בהתחייבויות של ההלוואה, באמצעות החזרים חודשיים קבועים.

זה אומר, באופן פשוט, שהמשכנתא נשארת ומלווה אתכם לתקופה ארוכה מאוד. מה קורה כאשר ישנם שינויים שמשפיעים על יכולת ההחזר? הנה כל מה שצריך לדעת על האפשרות העומדת בפניכם – מיחזור משכנתא.

 

מיחזור משכנתא – מה זה אומר?

מיחזור משכנתא היא אחת מהפעולות שניתן לבצע עם משכנתא שאתם לוקחים מבנק. מכיוון שמדובר בהלוואה מיוחדת, ישנן פעולות מיוחדות שניתן לבצע באופן ספציפי עם המשכנתא, כמו מיחזור משכנתא. קראו עוד על כך באתר https://www.financehouse.co.il.

מיחזור המשכנתא הוא מעיין "לקיחה מחדש" של המשכנתא, לפי יתרת ההלוואה שאתם אמורים לקחת. אתם מסוגלים לשנות תנאים שונים, כמו גובה ההחזר, סוג המשכנתא שלקחתם, ריביות ומשך ההחזר, באמצעות מיחזור יתרת המשכנתא שלכם. מיחזור משכנתא היא פעולה שיכולה לסייע בתקופות בהן יש שינוי חיצוני, כמו העלאת ריבית ע"י בנק ישראל, או אם קורה שינוי אישי שמשפיע על יכולת ההחזר שלכם, לטוב או לרע.

 

שני סוגים שונים

מיחזור משכנתא מתחלק לשני סוגים שונים. הסוג הראשון הוא מיחזור משכנתא פנימי, אשר מתבצע בתוך הבנק ממנו לקחתם את ההלוואה במקור. הסוג השני הוא מיחזור משכנתא חיצוני. במקרה הזה, אתם לא רק מבצעים מיחזור משכנתא ומשנים תנאים שונים בהלוואה שלקחתם, אלא מחליפים את הבנק ממנו לקחתם את המשכנתא.

 

תשלומים פוטנציאליים

כשאתם מבצעים מיחזור משכנתא, אם צפויים לעשות זאת לרוב בעקבות שינויים מסוימים. גם אם מדובר על צעד שמשתלם לכם, לאחר שבחנתם זאת, שימו לב שתצטרכו לשלם תשלומים נוספים. למשל, אם תרצו לקבל סיוע מיועץ משכנתאות, או אם תצטרכו לקחת שמאי כאשר אם מעבירים את המשכנתא שלכם אל בנק אחר.

 

דו"ח יתרת משכנתא

כדי לבחון האם מיחזור המשכנתא שאתם מעוניינים לעשות אכן יהיה משתלם עבורכם, אתם צריכים להבין מהו המצב הנוכחי של המשכנתא שלכם, כלומר מהי יתרת המשכנתא שלכם. פנו אל הבנק ממנו לקחתם את ההלוואה והוציאו דו"ח יתרת משכנתא, שיפרט לכם את מצב המשכנתא הנוכחי.

 

תחרות בין הבנקים

כפי שציינו כבר קודם, באמצעות מיחזור משכנתא חיצוני ניתן לעבור בין הבנקים. לכן, הבנקים מתחרים על לקוחות שונים, מכיוון שהחזרת הלוואה משתלמת קודם כל לבנק. השוו בין הצעות שונות מהבנקים, על מנת שתוכלו לקבך תמונה כוללת ולהשיג כך את התנאים המשתלמים ביותר.

 

עדכון ביטוחים

ממחזרים את המשכנתא שלכם באופן חיצוני ומעבירים אותה לבנק אחר? שימו לב שאתם מעדכנים את הביטוחים שלכם. ביטוחי המשכנתא שלכם תקפים על המשכנתא שביצעתם בבנק המקורי.

מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא משכנתאות