נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מתי פונים לרשם פטנטים ואיך תדעו שזה משתלם לעסק שלכם

העולם לא מפסיק להתפתח ומשחר האנושות אנשים העלו רעיונות והמציאו המצאות שונות ומשונות. בחלק מההמצאות אנו משתמשים עד היום וחלק עברו גלגולים, חלק אנו מכירים רק מסיפורים ומשתמשים בהמצאות דומות להן שנוצרו בהשראת או אפילו נגנבו מהממציא המקורי. דברים אלו קרו במהלך השנים עקב היעדר זכויות יוצרים. כיום ישנה מדיניות של רישום פטנטים אשר בראש ובראשונה מסייעת למי שהמציע משהו חדש להגן את הקניין הרוחני שלו. מתי פונים לרשם פטנטים והאם זה משתלם לעסק שלכם? המשיכו לקרוא וגלו.

 

מהו רשם פטנטים?

רשם פטנטים זהו בעצם ארגון המרכז את רישום הפטנטים במדינה מסוימת. בישראל קיימת רשות הפטנטים שבה ניתן לערוך רישום של פטנט על מנת להגן על הקניין הרוחני של ההמצאה שלכם. התהליך אינו קצר אמנם אבל אם יימצא כי אין משהו קודם דומה או זהה להמצאה שלכם יאושר לכם רישום פטנט על ההמצאה ועליו תצטרכו לשלם מידי שנה כדי לשמור על זכויות שלכם כבעלי הפטנט.

רישום פטנט

מתי מומלץ לפנות לרישום פטנט?

פיתחתם תוכנה חדשה, יישום חדש או כל המצאה חדשה אחרת, על מנת לשמור על הקניין הרוחני ולוודא שיש לכם בלעדיות של זכויות יוצרים על הפיתוח, מומלץ לפנות לרשם הפטנטים ולבצע רישום פטנט בסוף תהליך הרישום ולאחר שמוודאים כי אכן ההמצאה היא ייחודית לכם, יהיו לכם זכויות על הפטנט ותוכלו גם לדרוש מאחרים תשלום על השימוש בדבר שהמצאתם.

מצד שני חשוב לזכור כי יש לשלם מידי שנה ולהגן על זכויות ההמצאה שלכם, במידה ולא תעשו זאת, זכויות היוצרים שלכם יפוגו ואנשים אחרים יוכלו להשתלט על הפטנט שאתם המצאתם. כמו כן, תוכלו להיעזר בעורך פטנטים כדי להגיש את הבקשה שלכם לרישום הפטנט ולהגנה על הפטנט מידי שנה, כדי להבטיח שתזכו בזכויות היוצרים ובקניין הרוחני של הפטנט שלכם.

 

איך תדעו שזה משתלם לעסק שלכם?

פתחתם משהו הקשור בעסק שלכם? תוכנה מסוימת שמקדמת את העסק או שיטה מסוימת שעל פיה אתם פועלים? לבטח השימוש בהם מקדם ומייחד את העסק שלכם משאר העסקים באותו התחום. לכן, כדי לשמור על זכויות היוצרים חובה ללכת לרשם הפטנטים על מנת שהרעיון לא יילקח מכם. בנוסף אם ברשותכם פטנט רשום ועסקים אחרים משתמשים בטכניקה או טכנולוגיה זהה לפטנט שלכם תוכלו על בסיס רישום הפטנט לדרוש תשלום על השימוש במה שפיתחתם.

לסיכום, רישום פטנטים נועד לשמור על זכויות יוצרים ולמנוע גניבת רעיונות. זה יכול לתרום לעסק שלכם ולקדם אותו כייחודי שכן פיתחתם משהו ייחודי לשימוש העסק. כמו כן, עסקים המשתמשים במשהו זהה יידרשו לשלם לכם תמלוגים עקב זכויות היוצרים שלכם על הפטנט.

מושג פטנט

תמונה מוגנת בפטנט
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא עסקים
6 טיפים לקידום העסק שלכם
6 טיפים לקידום העסק שלכם

קידום העסק שלכם הוא חיוני להצלחתו ולצמיחתו. קידום אפקטיבי עוזר ליצור מודעות למותג, למשוך לקוחות ולייצר מכירות. במאמר זה,