נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה הם נכסים מניבים?

נדל"ן מניב כולל נכסים שמשיאים רווח, בין אם בטווח הארוך או הקצר מזמן קנייתם. על מנת לקנות נכס ושהוא יניב תשואה מוצלחת ישנן אסטרטגיות רבות שכמובן תלויות בהון העצמי הראשוני של הקונים, שתלויים בניסיון בהשקעות והרבה פעמים קשורות ביכולת לקבל "הימורים מושכלים" על נכסים, שיכול להיות שיניבו רבות ויכול להיות שפחות.

ישנן תוכניות שונות להשבחת נכסים ובעידן שבו מחירי הנכסים רק עולים משנה לשנה, הבחירה בנכסים מניבים יכולה להיות רווחית במיוחד.

 

סוגי הנכסים המניבים

נכסים מניבים יכולים להיות סוגים רבים של נכסים, החל ממשרדים, מרכזים מסחריים לשטחי מסחר, דירות ובנייני מגורים.

לכל אחד מאלו ישנם יתרונות וחסרונות, קהל היעד שמהם יופק הרווח שונה. למשל, דירות לרוב ימכרו לאנשים פרטיים, שטחים לבנייה לקבלנים, משרדים לחברות מסחריות וכולי.

 

כיצד מוצאים נדל"ן מניב?

בשלב הראשון בבחירת נכס מניב, כדאי לגבש את אזור ההשקעה, בין אם באזורים פופולאריים שכבר נמצאים עם תשואה גבוהה, בין אם באזורים שיש להם פוטנציאל לעלות בקרוב (למשל אם הם בקרבת אזורים פופולאריים ובין אם זהו אזור שישנן תוכניות לפתח אותו, הן ביחידות דיור והן בקרבת אזורים שכוללים מקומות עבודה)

בשלב השני צריך לבחון כמה מוכנים להשקיע, ככל שסכום ההשקעה גבוה יותר כך נפתח מנעד רחב יותר של אפשרויות השקעה. כדאי להיעזר באתר מניבים ישראל על מנת לראות אילו נכסים נמצאים באופציות להשקעה, על מנת לגבש תמונה רחבה יותר.

במידה וסכום ההשקעה האפשרי הוא גבוה יותר, יכול להיות שכדאי לשקול לרכוש כמה נכסים מניבים, על מנת לפזר את הסיכונים שעומדים בליבה של ההשקעה, דבר שכמובן יכול להגדיל את כמות הרווחים מאותם הנכסים.

בשלב השלישי, שהוא למעשה שלב שנמצא כחלק מפתח לאורך כל התהליך, יש לחפש כמה שיותר מידע על כמה שיותר אפשרויות מבטיחות שנמצאות, המידע המשמעותי לקבלת ההחלטה הוא רחב ונע בין אפשרויות הפיתוח, לביקוש באזור ובין אזורים שההשקעה בהם היא מסוכנת יותר ובו בזמן יכולה להניב יותר.

 

מי קהל היעד שרוכש נכסים מניבים?

קהל היעד רחב מאוד גם הוא, בין אם אתם הורים שמעוניינים לדאוג לדירת מגורים בעתיד לילדיהם, בין אם אתם זוג צעיר המחפש דרך הן לשלם את המשכנתא והן להחזיק בנכס ברשותכם, בין אם יש לכם סכום כסף להשקעה (אתם כמובן יכולים לבחור בין רמות סיכון שונות, בהתאם לסוגי הנכס).

אם אתם חלק מאותן הקבוצות, או פשוטים מתעניינים באפשרות להשקעה בנדל"ן מניב, זו אופציה שיכולה להיות מאוד מוצלחת אבל כמובן שהיא תלויה בכל הידע המתאים. משום שזוהי השקעה גדולה, שווה לחשוב לעומק בדיוק מה הצרכים בתור קוני הנכס, מה דרוש על מנת שהנכס יהיה כמה שיותר אטרקטיבי להשקעה בו.

 

בחירת נכס

קבלת מפתחות
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא נדל"ן