נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

סקר שביעות רצון – האם חובה לעשות זאת רק לצד הלקוח או גם לעובדים בחברה

בתקופה האחרונה אנחנו שומעים על לא מעט חברות שבוחרות לערוך סקר שביעות רצון בקרב הלקוחות שלהן.

מסיבה שאינה ברורה לנו, יש מודעות רחבה בכל הנוגע לסקר שביעות רצון של לקוחות, אך יש מעט שיח בכל הנוגע לעובדים בחברה.

יצאנו לבדוק האם הדבר נובע מתוך חובה ליישם את הסקר רק בקרב לקוחות או שמא מדובר בעניין אחר? הישארו אתנו ותגלו את כל

הפרטים החשובים בנושא.

 

רגע, מה זה בכלל סקר שביעות רצון?

למקרה שהגעתם לפה לאחר שהמליצו לכם לבצע את הסקר הזה מבלי שאתם יודעים במה מדובר, כדאי שתקראו את הפסקה הנוכחית. סקר שביעות רצון הוא כזה שמאפשר לכם, בעלי העסקים, לדעת מה הלקוחות שלכם חושבים עליכם. מדובר בסקר שנשלח במקרים רבים באמצעות אחת או יותר מהפלטפורמות הבאות:

  • הודעת מייל
  • הודעת וואצאפ
  • הודעת SMS

חברות רבות ברחבי המשק בוחרות לשלוח ללקוחות שלהם סקר שביעות רצון לאחר שאלו ביצעו אצלם רכישה (קטנה או גדולה) או לאחר שהם קיבלו שירות מטעם החברה.

 

למה צריך בכלל לבצע סקר שביעות רצון בקרב לקוחות והאם זה חובה?

הסקר מאפשר לבדוק האם השירות שניתן או המוצרים שניתנו מטעם החברה הם מספקים את הלקוחות. מבירור שערכנו בנושא, התגלה לנו כי סקר שביעות רצון הוא אינו עניין חובה. כלומר, אין חוק שקובע כי חייבים לעשותו. אבל אם תשאלו את המומחים בתחום השיווק  ושירות הלקוחות, הם יאמרו לכם שמדובר בעניין חובה שכל חברה או ארגון שמספקים  שירותים כלשהם ללקוחות צריכים לעשות.

 

מה בנוגע לעובדי החברה? האם יש חובה לבצע סקר עבורם?

כפי שבוודאי הבנתם מהפרטים שצוינו בפסקה הקודמת – אין חובה בכל הנוגע ליישום סקר שביעות רצון. לא על הלקוחות שלכם וגם לא על העובדים. מדובר בעניין שנתון לבחירתכם. אם כבר אנחנו עוסקים בשאלה שנוגעת לעובדים, אנחנו מוכרחים לציין את דעתנו בנושא. אנו סבורים שלמרות שאין מדובר כאן בעניין  חובה מבחינה חוקית, עדיין, כל מעסיק צריך לערוך סקר שכזה לעובדים שלו.

 

למה חשוב לערוך סקר שביעות רצון לעובדי החברה או הארגון?

אם תערכו סקר שביעות רצון בקרב העובדים, אתם צפויים לגלות מידע שמטריד את העובדים שלכם מבלי שבכלל חשבתם עליו. יכול להיות שתגלו שמרבית העובדים שלכם לא מרוצים מתנאי ההעסקה שלהם והם מתכננים לעזוב את המשרה שלהם בקרוב או מידע אחר שעשוי לשנות את התנהלות החברה שלכם מקצה אחד לאחר. סקר שביעות רצון יכול לשקף לכם את כל המחשבות של העובדים במקום אחד. בלעדיו, לא תוכלו לדעת את כל המידע הזה.

 

לסיום

אין חובה מבחינה חוקית לערוך סקר שביעות רצון עבור הלקוחות ו\או עובדי החברה, אך מומלץ לערוך זאת עבור השניים לעיתים קרובות.

שאלון

 

שאלה
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
עוד בנושא טיפים פיננסים