נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

שטחי מסחר – מה התשואה הצפויה על רכישת שטח מסחרי?

לכל מי ששוקל להשקיע בנדל"ן מסחרי, אחת השאלות הראשונות שתרצו לשאול היא: איזו תשואה על ההשקעה אקבל מנכס זה או, במילים אחרות, מה התשואה שלו? המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על הנושא.

 

מהי תשואה?

התשואה היא דרך חשובה למדידת ההכנסה העתידית מהשקעה. תשואת נכס חשובה במיוחד בנדל"ן מסחרי שכן שיעורי צמיחת הון הם לרוב לא גבוהים כמו בשוק המגורים. כך שהתשואה שתקבל עכשיו ובעתיד היא גורם חשוב בהחלטה האם להשקיע.

 

כיצד לחשב תשואה?

התשואה מחושבת כאחוז, על סמך עלות הנכס או שווי השוק, ההכנסה השנתית והעלויות השוטפות. בחישוב התשואה, לא לוקחים בחשבון כמה הנכס עולה בערכו לאורך זמן (כלומר צמיחת ההון).

בעת חישוב התשואה, חשוב לדעת אם אתה מחשב 'תשואה ברוטו' או 'תשואה נטו'. התשואה ברוטו היא הכל לפני ההוצאות, ואילו התשואה נטו מביאה בחשבון הוצאות שוטפות כמו דמי ניהול, עלויות אחזקה ועוד.

 

הגדרת תשואה

חישובי התשואה מעובדים על ידי חלוקת ההכנסה השנתית משכר הדירה בנכס בכמה שעלה לקנות אותו. לדוגמה:

תשואה ברוטו = הכנסות שנתיות מדמי שכירות (שכירות שבועית X 52) / שווי נכס X 100.

אז אם אתה קונה נכס קמעונאי תמורת 750,000 $ ומשכיר אותו תמורת 1,500 $ לשבוע (78,000 $ לשנה) התשואה השנתית להשקעתך, או התשואה שלך, תהיה 10.4%. זו דוגמה לתשואה ברוטו, בה ההוצאות השוטפות של בעלות על עסק קמעונאי לא נלקחו בחשבון.

נכסים מסחריים בדרך כלל מחזירים תשואה גבוהה בהרבה ממגורים, ומניבים תשואות של למעלה מ -7% לעומת תשואות של 4-5% במגורים.

 

מה מניב תשואות?

התשואה, הביטחון העסקי ושיעורי התפוסה הם שלושת המובילים בשוק הנדל"ן המסחרי.

שלושתם מושפעים מאמון הצרכנים, הפוליטיקה והכלכלה. תשואות נכסים מסחריים רגישות יותר לתנאי השוק מאשר נכסי מגורים, מכיוון שאנשים תמיד יזדקקו למקום מגורים, ואילו עסקים יכולים לפשוט רגל. סיכון זה בא לידי ביטוי בתשואות הגבוהות יותר שרכוש מסחרי גורר.

 

תשואות על נכסים – הסבר

הביקוש לנכס הוא אחד המניעים העיקריים לתשואת נכס מסחרי. כאשר הביקוש גבוה, עלות רכישת נכס להשקעה עולה. ככל שאתה משלם יותר, כך תקבל פחות תשואה (אלא אם כן ההכנסות מדמי שכירות גדלות ביחס למחיר הרכישה).

המצב ההפוך נכון גם הוא. כאשר הביקוש לנכס יורד, המחירים יורדים והתשואות יכולות לעלות.

חשוב לציין כי התשואות הן מדידה של הכסף הצפוי לחזור אלייך בעקבות השקעתך, ולא ערובה לכך. משקיעים פוטנציאליים צריכים לקחת בחשבון את כל הגורמים האחרים, כמו הסבירות למצוא ולשמור על דייר טוב לטווח ארוך, עלויות אחזקה ותשתיות, התאמה ומיקום של הנכס, וכל שאר הגורמים שיכולים להשפיע על היכולת שלך להשיג את התשואה הצפויה והמבוקשת שלך.

לפרטים נוספים – https://www.noimanb.com/he

 

 

שטח משרדי

מבנה מדומה
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא נדל"ן