נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

פותחים עסק חדש? אתם חייבים תוכנית עסקית

חושבים לפתוח עסק? מתלבטים מה יעבוד ואיפה צריך להתחיל? אתם חייבים תוכנית עסקית מסודרת שתניב לכם הכנסה, תעשה לכם סדר במחשבות ותביא לידי ביטוי את אופי המותג

שלכם.

אז איך נייצר תוכנית עסקית משגשגת? בואו נראה.

 

תכנון מוקדם

טרם פתיחת העסק, יש לשבת ולחדד את המטרות של העסק, מהות המוצר או השירות הבאים לידי ביטוי בעסק, הייחודיות שלו, הערך שהוא מביא לאנשים אחרים, ומי קהל היעד המדויק שאליו נכוון את אסטרטגיית השיווק ונדע באיזה תוכן להתמקד.

תכנון מוקדם מהווה אבן בניין בכל פיתוח עסק חדש, מכיוון שהוא שופך אור על העסק והופך אותו מרעיון למיזם ממשי שמכניס לנו כסף ועוזר לנו לממש את הייעוד שלנו.

הידע החשוב שנגבש לפני פיתוח העסק יעזור לנו לבנות תוכנית עסקית מדויקת שתניב אסטרטגיה שיווקית  מותאמת והצבת מטרות ויעדים בנוגע לפיתוח העסק/ המוצר. מומלץ להעזר ביועץ עסקי מקצועי בשלב הזה, שיתרום מניסיונו הרב ויכוון את העסק.

 

מבנה מדויק

לשם יצירת תוכנית עסקית לעסק חדש, יש לגבש החלטות על מבנה העסק. איך תרצו שהוא יפעל? האם הוא יהיה עוסק מורשה או חברה בע״מ? ואולי אתם בכלל מעדיפים שותפים?

אם זהו העסק הראשון שלכם, חשוב לדעת מהם ההבדלים בין עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה בע"מ וכו'..

מונחים אלו ילוו אותכם בעסק וישפיעו גם על ההתנהלות הכלכלית שלכם מול גופים גבוהים יותר כמו – מס הכנסה, וביטוח לאומי.

בנוסף לאופי העסקי, יש להעלות על הפרק את אופי העובדים שיעבדו בעסק, הגדרת תפקיד לכל עובד, טווח האחריות של כל אחד ואחד, זמני הכשרה שתידרשו להעביר לעובדים, ובאיזה שלב חשוב להכניס עוד עובדים ולהגדיל את העסק ואת פעילותו.

התשובות לשאלות הללו יובילו אותכם לשאלה חדשה – האם התוכנית העסקית תהיה שיווקית או פיננסית? עוד שאלה חשובה שתהיה קריטית לכם להמשך פיתוח העסק.

שלב זה הוא שלב קריטי ביצירת התוכנית כי הוא יחדד לכם איפה אתם עומדים ואת התפקידים השונים בעסק שיגרמו להקמתו, אופי התפקיד של כל אחד מהעובדים, עלויות השכר הצפויות ועוד..

 

שיווק העסק

כיום, כל עסק מצליח מתבסס על שיווק מדויק. השיווק בימינו מתבצע בכל מקום, גם באופן פיזי וגם דרך המדיה החברתית ששינתה את כללי השיווק, ורוב בעלי העסקים נעזרים בשלל הפלטפורמות בכדי לשווק את העסק או המוצר שלהם. בנוסף, כדי לקבל עסק מניב ומוצלח מבחינה פיננסית, יש להכיר את המתחרים בשוק ואת יתרונות העסק שלכם שיבדילו אתכם מאחרים בכדי להכין מצפן עסקי שיגדיר לנו באופן מדויק איך לשווק ללקוח ולשמר אותו גם לעתיד. בדרך כלל, שלב זה יכלול גם את ציפיות העסק להכנסות ויעדים העתידיים – ואת ההשקעה הכספית שהעסק יצטרך לשים בשיווק ובמכירה.

 

סיכום

כל עסק חדש, אם מדובר במוצר פיזי או בשירותים שהעסק מספק חייב לייצר תוכנית עסקית מדוייקת שעובדת לפי השלבים שפירטנו קודם, כל עסק והמטרה שלו כמובן.

אם הנכם חדשים בתחום וצריכים הכוונה בעניין, מומלץ להעזר באנשי מקצוע שידייקו את תוכניתכם ויובילו אתכם לעסק משגשג ומניב תוצאות.

 

עט מחשבון ודף

מחשבון
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא עסקים
6 טיפים לקידום העסק שלכם
6 טיפים לקידום העסק שלכם

קידום העסק שלכם הוא חיוני להצלחתו ולצמיחתו. קידום אפקטיבי עוזר ליצור מודעות למותג, למשוך לקוחות ולייצר מכירות. במאמר זה,

9  דרכים לגיוס עובדים בקלות!
9 דרכים לגיוס עובדים בקלות!

גיוס עובדים מוכשרים הוא משימה מכרעת לכל ארגון. מציאת המועמדים הנכונים שמתיישרים עם הערכים, דרישות הכישורים והתרבות של החברה

רואת חשבון
איך בוחרים רואה חשבון?

מציאת רואה החשבון המתאים היא קריטית להצלחה הפיננסית והיציבות של העסק שלך. בין אם אתה מתחיל מיזם חדש או