נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 עובדות חשובות על קרן הפנסיה שלכם

כל מעסיק במדינת ישראל מחויב על פי החוק להפריש פנסיה חודשית לעובד שלו. פנסיה היא הסכום בו שימש אתכם לעת זקנה – ולכן, היא חשובה מאין כמוה. כמו כן, החל משנת 2017, גם עובדים עצמאיים חייבים לפי החוק להפקיד לקופת הפנסיה שלהם בכל חודש.

הפנסיה היא לא עונש או נטל כלכלי. היא אמצעי חיסכון יעיל והכרחי, שיבטיח לכם חיים נוחים לעת זקנה – בגילאים בהם אובדן כושר העבודה יורד. במאמר זה, כתבנו עבורכם חמש עובדות חשובות שבטח לא ידעתם על קרן הפנסיה. מוכנים? היכון, הכן – חסוך!

 

עובדה מס' 1: כמה אחוזים מהמשכורת מופרשים לקרן הפנסיה שלכם?

שאלת המיליון דולר – או יותר נכון, שאלת ה-18.5% אחוז. כן, כן, זה האחוז שהחוק מחייב להפריש מהשכר שלכם בכל חודש לקרן הפנסיה. זה אולי נשמע המון – אבל אל דאגה, אתם משלמים רק 6% מזה. החצי השני משולם על ידי המעסיק.

 

עובדה מס' 2: הפנסיה שלכם כוללת ביטוח מובנה

בקרן הפנסיה קיים רכיב ביטוח לצד הכסף שאתם חוסכים לגיל הפרישה. כך, בתוך הפנסיה כלול לכם ביטוח שארים וביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה. גובה הכיסוי נקבע אוטומטית, אך אם המבוטח מעוניין בכך ניתן לבקש לשנות אותו ולבחור במסלול ביטוחי אחר.

קרן פנסיה

עובדה מס' 3: קרן הפנסיה ניתן להשקעה במסלולים מגוונים ומעניינים

ניתן להשקיע את קרן הפנסיה במסלולי השקעה מגוונים, בעלי סיכון גבוה או נמוך, המוצעים על ידי החברה הפנסיונית שלכם. הכלל הוא כזה: ככל שאתם צעירים יותר, כך יציעו לכם מסלול השקעה בסיכון גבוה יותר  – כי אין לכם הרבה כסף להפסיד, אבל יש לכם הזדמנות להרוויח המון כסף! ונהפוכו – אם אתם קרובים לגיל הפרישה, וצברתם בקופות שלכם סכום יפה – רוב הסיכויים שימליצו לכם שלא ללכת על מסלול בעל רמת סיכון גבוה.

חשוב: יש לכם "מילה" ו"בחירה" במסלול ההשקעה שלכם. אנחנו ממליצים לכם לברר איפה בדיוק מושקעת הפנסיה שלכם, ולחשוב יחד עם סוכן הביטוח שלכם כיצד למקסם את הכסף שלכם.

 

עובדה מס' 4: קצבת הפנסיה – איך היא נקבעת?

מזל טוב, הגעתם לגיל פרישה. אפשר להתחיל לעשות מה שבאמת אוהבים: לנסוע לקובה, לקחת את הזמן בבקרים וללמוד לצייר בצבעי שמן. רגע, אבל איך יודעים אם הכסף של קצבת הפנסיה יספיק לכל מה שרוצים לעשות? איזה סכום אני אקבל?

אנחנו נסביר: קצבת הפנסיה מבוססת על הסכום שיש לכם בקופה הפנסיה (כמובן), כשהיא מחולקת למושג חישובי מורכב שנקרא "מקדם ההמרה לקצבת זקנה" – שנועד, פשוטו כמשמעו, לחשב מתי יהיה הגיל שתמותו (סליחה על המורבידיות – יהיה נכון יותר לומר, גיל תוחלת החיים הממוצעת בישראל).

מחפשים סוכנות פנסיה אחראית, מוכרת ושירותית להפליא? הכירו את חברת מישורים שעוסקת בביטוח, פנסיה ופיננסים. החברה, המתמחה במתן פתרונות פיננסים מתקדמים, מספקת את שירותיה עבור כולם: עצמאיים, שכירים וחברות. לא סתם, משרד הכלכלה דירג את מישורים בטופ 6% של החברות האובייקטיביות בישראל!

ייעוץ פנסיוני זוגי

חברת פנסיה
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא פנסיה