נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

השקעות אלטרנטיביות – למי זה מיועד?

כמעט כל אחד יודע כיום כי הדרך הנכונה ביותר להפיק תועלת ותשואה מהכסף שלנו היא באמצעות השקעות.

לכן, לא מעטים הם בעלי קרנות חיסכון, כאלו או אחרות, בבתי השקעות.

אבל, בשנים האחרונות עולה בפופולריות שלה דרך השקעה שונה שמבטיחה לא מעט יתרונות, לאלו שכבר יש להם ידע כזה או אחר בתחום ההשקעות, והיא השקעה אלטרנטיבית.

לבצע השקעות זה כמובן סיכון ולכן חשוב להבהיר שגם אם אתם מחפשים להשקיע, אבל מחוסרים מהידע כיצד לבצע זאת באופן חכם, מומלץ בשני המקרים ליצור קשר עם בית השקעות שאתם סומכים עליו. אבל, דעו שאתם לא חייבים ללכת רק לכיוון אחד. משמע, נדבר על השקעות אלטרנטיביות, אך בהחלט ניתן להשאיר את ההשקעות שלנו במקביל גם במסגרת השקעה סטנדרטית.

 

מהי השקעה סטנדרטית

השקעה זו מוכרת לכולם. בעצם מדובר בהשקעות בניירות ערך, אגרות חוב, פיקדונות, חסכונות ועוד. לרוב, השקעות מסוג זה יכולות להיות עבור אלו בעלי הון עצמי נמוך ולא בהכרח מאד גבוה. כמו כן, חלקן דיי נזילות, אך התנודתיות שלהן ושל השוק בעצם, מהווים סיכון לרווח.

 

מהן השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות הן בעצם השקעות שלרוב ננהל מחוץ לטווח של השקעה רגילה. משמע, לא נעסוק בשוק ההון או ניירות ערך, אלא בעצם נשקיע בנדל"ן, קרנות גידור, קרנות השקעה פרטית וכדומה. משמע, לעומת השקעה רגילה נראה כאן פחות תנודתיות וחיסכון שהוא לטווח ארוך ופחות נזיל.

 

עבור מי השקעה זו מומלצת

אפיק השקעה אלטרנטיבית, כפי שציינו, הוא לטווח ארוך. לכן זה הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון. לעומת זאת, רבים רואים בכך יתרון היות וישנו סיכוי לתשואות הרבה יותר גבוהות, עקב תנודתיות נמוכה יותר ביחס להשקעה רגילה.

חשוב לדעת כי עבור השקעה מסוג זה לרוב נדרש הון במידה בינונית לפחות, ואולי הון נמוך לא יספיק במקרה זה. כמו כן, היות ומדובר באפיק אלטרנטיבי, רבים בחכמה רבה מבצעים השקעה זו לצד ההשקעות הרגילות שלהם, לשם גיוון וביטחון. נוכל לראות כי לטווח הרחוק, במידה וישנה בעיה כלכלית או נפילה של השוק, ההשקעה האלטרנטיבית יכולה להיות גלגל ההצלה שלנו.

לכן, במידה ואתם כבר במסלול השקעה קיים, תוכלו לבדוק מהי הכדאיות של השקעה אלטרנטיבית ובאיזה אפיק בדיוק. כך, תוכלו להיות מעורים בשני סוגי ההשקעות ולייצר רווחים ובעיקר ביטחון לעתיד.

 

לסיכום

השקעה אלטרנטיבית היא אפיק השקעה שנחשב מעט בטוח יותר, אבל לא נזיל. לכן, הוא מומלץ לאנשים שכבר יש להם השקעות רגילות בצד, ושלהם גם הידע הבסיסי בתחום זה. כמובן, לצד הרצון להשקיע, תמיד מומלץ לקבל הכוונה וייעוץ מאנשי מקצוע העוסקים בתחום ההשקעות אלטרנטיביות. חשוב לדעת כי השקעה זו תביא יותר תשואות בגלל התנודות הנמוכות, אבל היא אינה נזילה.

שעון ומטבעות

 

טפסים ומחשבון
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא השקעות
כסף
מה היא השקעה חברתית?

השקעה חברתית ידועה גם בשם השקעת אימפקט. מהי השקעה חברתית ואיפה ניתן למצוא השקעות כאלו? בתור בעלי הון המעוניינים