נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

פיטרו אתכם? ככה אתם יכולים להרוויח

חילופי עבודות הן חלק אינטגרלי מהחיים שלנו – מרבית האנשים לא נשארים במקום עבודה אחד למשך כל חייהם. בין אם מדובר בעבודות זמניות, או גם אם פיטרו אתכם מהעבודה או התפטרתם מרצונכם החופשי – עדיין ישנן דרכים בהן תוכלו להרוויח כסף מהמצב הלא נעים. בואו לראות איך עושים את זה!

 

פיצויי פיטורים – אחת הזכויות שמגיעות לכם

אחת הזכויות שמגיעות לפי חוק לעובד שפוטר מעבודתו, היא הזכות לקבל פיצויי פיטורים. זכות זו מגיעה לעובד שפוטר אחרי שעבד במשך שנה באותו מקום עבודה או אצל אותו המעסיק.

הפיצוי מחושב לרוב לפי שכר של חודש אחד עבור כל שנה שבה העובד עבד באותו מקום עבודה. הפיצוי ניתן לכל מי שפוטר מעבודתו, ואין זה משנה מהי הסיבה שבגללה הוא פוטר.

 

החזרי מס בגין חילופי עבודות

דרך נוספת בה תוכלו להרוויח ממצב של פיטורים, או לכל הפחות לקבל לעצמכם חזרה כסף שכבר שילמתם עבור מס הכנסה – היא דרך החזרי מס.

מס ההכנסה שאנו משלמים מחושב בצורה שנתית, ולכן הוא לא מתחשב בשינויים שקורים לנו במהלך השנה. שינוי שכזה יכול להיות למשל חילופי עבודות – אם התחלתם את השנה כשאתם עובדים במקום עבודה מסוים, מבחינת רשות המיסים אתם עובדים שם כל עוד לא הודיעו להם אחרת – ולכן אתם נדרשים לשלם מיסים במהלך כל השנה.

אם באמצע השנה פוטרתם מהעבודה, זה אומר שהיו מספר חודשים במהלך השנה בהם לא קיבלתם משכורת (לא הייתה לכם הכנסה), אך בכל זאת המשכתם לשלם מיסים בצורה רגילה. במצב כמו זה מגיע לכם החזר מס, על הסכום שאותו שילמתם שלא לצורך.

 

כיצד תוכלו לבדוק האם אתם זכאים להחזרי מס?

מלבד במצב של חילופי עבודות, ישנם מצבים רבים בהם תוכלו להיות זכאים להחזרי מס. מצבים אלו יכולים להיות קשורים למצבכם המשפחתי, מצבכם הכלכלי, מצבכם הבריאותי, מצבכם התעסוקתי ועוד.

על מנת לבדוק את זכאותכם להחזרי מס, תוכלו להיכנס לאתר https://taxes-refund.co.il. באתר יש למלא את פרטיכם במחשבון הזכאות, ולאחר מילוי הפרטים תוכלו לדעת האם גם אתם זכאים להחזרי מס.

מילוי השאלון הוא ללא עלות וללא התחייבות כלשהי, ונועד רק לטובתכם ולרווחתכם. מעל ממחצית מהעובדים השכירים זכאים להחזרי מס בגין סיבה כלשהי, ורובם כלל אינם מודעים לכך. ישנו סיכוי גבוה שגם אתם נמצאים בסטטיסטיקה הזו, ולכן אנו ממליצים לכם לבדוק בהקדם את זכאותכם – ואולי גם להרוויח כסף שלא ידעתם על קיומו!

אם נמצא שאתם זכאים להחזרים, תוכלו להגיש את הבקשה לקבלת ההחזרים לרשויות המס. ניתן להגיש בקשה גם בצורה רטרואקטיבית, עבור מיסים ששילמתם ב- 6 השנים האחרונות, ולא הייתם אמורים לשלם. במידה והבקשה אושרה, תקבלו את הכסף מהחזר המס ישירות לחשבון הבנק שלכם!

 

החזרי מס

פיטרו אתכם
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא טיפים פיננסים מיסים
5 טריקים לסטודנטים

  בתור סטודנטים, יש לא מעט כלים שיכולים לחסוך לכם זמן יקר. הכלים הללו לא תמיד מוכרים לקהל הרחב,

זהב טהור
האם רווחי להשקיע בזהב?

כשמדובר בהשקעה בזהב, יש הרבה דעות שונות. יש הסבורים שזהב הוא השקעה נבונה, בעוד שאחרים מאמינים שזה לא שווה

מחשבון
מה היא בקשה לתיקון שומה?

ניתן להגיש בקשה לתיקון שומה בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין סעיף 85. שומת המס מצביעה על גובה המס הנדרש לתשלום.