נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 שאלות שצריך לשאול יועץ משכנתא

תחום המשכנתאות מהווה את אחד מהתחומים הסבוכים והקשים ביותר להבנה. יחד עם זאת, מדובר באחד מהנושאים החשובים ביותר המעסיקים אזרחים רבים מדינת ישראל. כפועל יוצא, נוצר ביקוש אדיר לאנשי מקצוע מיומנים שידעו לתת מענה איכותי בכל מה שנוגע לעולם המשכנתאות.

במידה ואתם מעוניינים במשכנתא, או מחפשים אחר ידע מקדים בנושא, כדאי שתפנו ליועץ משכנתאות מיומן. ריכזנו עבורכם 3 שאלות שאתם חייבים לשאול יועץ משכנתאות.

 

משכנתא – מה זה בכלל?

ובכן, לפני שנפרוס בפניכם את 3 השאלות שאתם חייבים לשאול יועץ משכנתאות, כמו אהד ויס – מומחה משכנתאות, חשוב להבין תחילה מה היא בכלל משכנתא. משכנתא היא למעשה הלוואה אשר ניתנת על ידי הבנק לטובת רכישת נכס.

ההלוואה ניתנת כסכום כסף גדול המיועד אך ורק לקניית נכס מוסכם מראש. ההחזר עבור המשכנתא נפרס על פני תשלומים לאורך שנים רבות, כמו כן ההחזר כולל בתוכו את סכום ההלוואה שאליו נלווים גם תשלומי ריבית אשר משתנים כתלות בהסכם בין הבנק לבין נוטל המשכנתא.

 

מה זה משכון?

כדי להבין את הייחודיות של המשכנתא, חשוב להתייחס למאפיין העיקרי המבדיל בינה לבין הלוואה רגילה. סכום ההלוואה הניתן במסגרת המשכנתא הוא לרוב סכום גדול מאוד, לכן חשוב לבנקים לוודא שהם יוכלו לקבל את הכסף בחזרה במקרה ובעל המשכנתא לא מצליח לעמוד בהתחייבויות שלו.

בהתאם, כחלק מהסכם המשכנתא הנכס הנרכש למעשה משועבד לטובת הבנק ומהווה ביטחון עבורו. באופן הזה, במידה ובעל המשכנתא לא עומד בהתחייבות, הבנק יכול לאלץ את בעל המשכנתא למכור את הדירה ובכך לכסות את חובותיו.

 

3 שאלות שצריך לשאול יועץ משכנתאות

לאחר הבנו מה היא משכנתא, ומה הייחודיות שלה ביחס להלוואה רגילה, הגיע הזמן לעסוק בעיקר. כאמור, משכנתא היא נושא מורכב למדי, הסכמי משכנתאות מגלמים בתוכם טבלאות מסובכות ומונחים שהציבור הרחב לא בקיא בהם. באופן טבעי, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות שיבטיח שהאינטרס של נוטלי המשכנתא מקבל ייצוג הולם מול הבנקים. הנה השאלות שחשוב להציף בתקשורת מול יועץ משכנתאות:

 

    1. מה הן אפשרויות הריבית?

מרכיב הריבית הוא המשתנה החשוב ביותר כשזה נוגע למשכנתא. ישנם סוגים רבים של ריביות כאשר לכל סוג יש מאפיינים ייחודים. חשוב להתאים את סוגי הריבית כתלות בצורך הייחודי של כל אחד ואחת. חשוב לוודא מול יועץ המשכנתאות איזה סוג של ריבית ישרת את המטרות שלכם באופן המיטבי.

 

    2. האם קיימות עמלות עבור פירעון מוקדם?

במקרים רבים, בעלי המשכנתאות מעוניינים לפרוע את התשלום לפני הזמן שסוכם מראש. הבנקים לעיתים מכניסים סעיף אשר מחייב את בעלי המשכנתאות בתשלום נוסף במצב כזה. וודאו מול יועץ המשכנתאות אם אכן קיים סעיף כזה.

 

    3. האם ישנן עלויות נלוות לנטילת המשכנתא?

הבנקים נוטים להכניס עמלות נוספות בדמות עמלת פתיחת תיק משכנתא, עלויות שמאי, אגרות נוספות ועוד. בדקו מול היועץ מה הן העלויות הנדרשות על ידי הבנק ובררו עד כמה ניתן להוזיל אותן.

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות
אז מה היה לנו עד עכשיו?
לַחֲלוֹק
Facebook
Twitter
WhatsApp
עוד בנושא משכנתאות